















Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Features
Product Information
| Brand | BenQ |
| Manufacturer | BenQ, BenQ Corporation 16 Jihu Road, Neihu 114, Taipei, Taiwan |
| Series | BenQ Monitor |
| Colour | White + 32 Inch |
| Item Height | 49 Centimeters |
| Item Width | 38 Centimeters |
| Standing screen display size | 32 Inches |
| Screen Resolution | 2560 x 1440 |
| Resolution | 2560 x 1440 Pixels |
| Product Dimensions | 21 x 38 x 49 cm; 10 kg |
| Batteries | 1 AAAA batteries required. |
| Item model number | GW3290QT |
| Processor Count | 1 |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Voltage | 240 |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 2.6 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 5 g |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
| Included Components | 1.5M Power cord 16A , USB-C Cable, HDMI signal Cable, QSG;Safety Instruction |
| Manufacturer | BenQ |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 10 kg |
| Packer | BenQ India Pvt. Ltd. 9B Building, IIIrd Floor, DLF Cyber City, DLF Phase III, Gurgaon, Haryana, India -122002 |
| Importer | BenQ India Pvt. Ltd. 9B Building, IIIrd Floor, DLF Cyber City, DLF Phase III, Gurgaon, Haryana, India -122002 |
| Item Dimensions LxWxH | 21 x 38 x 49 Centimeters |
| Net Quantity | 1 Piece |
| Generic Name | Monitor |

