
















Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Features
Product Information
| Brand | HP |
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | 14-ew1082TU |
| Colour | Blue |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 48.4 Centimeters |
| Item Width | 30.4 Centimeters |
| Standing screen display size | 35.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 2560 x 1600 pixel |
| Resolution | 2560 x 1600 |
| Product Dimensions | 6.9 x 30.4 x 48.4 cm; 1.44 kg |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | A3WE3PA |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Others |
| Processor Speed | 4.5 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 16 |
| Memory Technology | Lpddr 5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 512 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Audio Details | Headphones |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Graphics Card Ram Size | 4 GB |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Voltage | 37.2 Volts |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 12 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 68 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
| Included Components | Laptop, Charger, User Manual |
| Manufacturer | HP |
| Item Weight | 1 kg 440 g |
| Packer | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Importer | HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Item Dimensions LxWxH | 6.9 x 30.4 x 48.4 Centimeters |
| Generic Name | Laptop |

