
















Couldn't load pickup availability
Product Overview
Product Features
Product Information
| Brand | HP |
| Manufacturer | HP, SG68- Wistron Wistron Infocomm ( Chongqing) Co.Ltd., No.18-9, Baohong Avenue, Wangjia Sub-District, Yubei District, Chongqing (China) |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Blue |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Resolution | 1920 x 1200 Pixels |
| Package Dimensions | 45.2 x 30.6 x 6.9 cm; 1.38 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 14-ew0115TU |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 16 GB |
| Memory Technology | Lpddr 5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11ax |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 9 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 68 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User Manual |
| Manufacturer | HP |
| Item Weight | 1 kg 380 g |
| Packer | SG68- Wistron Wistron Infocomm ( Chongqing) Co.Ltd., No.18-9, Baohong Avenue, Wangjia Sub-District, Yubei District, Chongqing (China) |
| Importer | HP India Sales pvt limited, 24 kothari Arena, Hosur main road, Adugodi , Bangalore -560030. |
| Net Quantity | 1 Count |
| Generic Name | Laptop |

