









Couldn't load pickup availability
| Brand | HP |
|---|---|
| Model Name | 14-fe0121QU |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Blue |
| Hard Disk Size | 1 TB |
| CPU Model | Snapdragon |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | 14-fe0121QU |
| Colour | Blue |
| Form Factor | Ultra-Portable |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Screen Resolution | 2256 x 1504 pixels |
| Resolution | 2256 x 1504 |
| Package Dimensions | 38.4 x 28.5 x 9.9 cm; 1.34 kg |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | A99B8PA |
| Processor Brand | Snapdragon |
| Processor Type | Snapdragon |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 16 |
| Memory Technology | Lpddr 5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB |
| Audio Details | Headphones |
| Graphics Coprocessor | Qualcomm |
| Graphics Chipset Brand | Qualcomm |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | GDDR5X |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Operating System | Windows |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 59 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User Manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 340 g |

